top of page

Satış ve Konaklama Sözleşmesi

 

 1. Satıcı

Datça Bağcılık ve Şarapçılık Limited Şirketi

Marmaris yolu 7.km Datça/Muğla

Telefon: 0(252) 722 03 72

E-Posta: info@datcabag.com

Bundan sonra DATÇA BAĞ olarak adlandırılacaktır.

 

 1. Alıcı

Herhangi bir kanal kullanarak rezervasyon yapan kişidir.

Bundan sonra MİSAFİR olarak adlandırılacaktır.

 

 1. Koşul ve Şartlar

  1. Genel Politikalar

   1. Check-in saati: 14.00

   2. Check-out saati: 11:00

   3. Evcil hayvan kabul edilmemektedir.

   4. 14 yaşından küçük çocuklar kabul edilmemektedir.

   5. Fiyatlara KDV dahildir.

   6. DATÇA BAĞ kredi kartına ön provizyon koyma ve ücreti tahsil etme hakkını saklı tutar.

   7. Ek ücretler oda fiyatına yansıtılmaz ve çıkış sırasında ödenir.

   8. Ücretsiz Hizmetler

    1. Kahvaltı,

    2. Bulunan odalarda hot tub, mutfak kullanımı,

    3. Açık otopark, odalardaki kasalar.

   9. Ücretli Hizmetler

    1. Mini bar içerisinde bulunan ürünler (Fiyatları mini bar menüsünde belirtilmiştir)

    2. Akşam ve öğle yemekleri

    3. Ücretsiz Hizmetler bölümünde yer almayan diğer hizmetler.

  2. İptal ve İade

Rezervasyonun iptali halinde rezervasyon sırasında, Hesabımıza yatırılan, EFT, Kredi Kartı, Nakit veya Mail Order ile yapmış olduğunuz ödemenin ilk gece dışında kalan kısmı iade edilir. Eğer sadece ilk gece ücreti ödenmişse iade yapılmaz. Herhangi bir sebeple rezervasyonun Datça Bağ tarafından tek taraflı iptali durumunda misafire başka imkanlar sunulacaktır. Misafirin kabul etmemesi durumunda eğer mücbir sebep yoksa ücret iadesi yapılacaktır. Bu durumda Datça Bağ izinlerin yanması, uçak biletleri, araç kirası, transfer, tekne kirası, diğer rezervasyonlar ve benzeri zararlardan sorumlu tutulamaz.

 

Rezervasyon iptali bizim sitemizden veya telefon, resepsiyon gibi kanallardan yapılmışsa e-mail veya yazılı olarak, diğer kanallardan yapılmışsa o kanal üzerinden yapılmalıdır. Aksi takdirde iptal geçerli olmaz. Misafirin belirttiği saatte check-in yapmaması ve telefon, e-mail veya benzeri bir yöntemle ulaşamamız durumunda rezervasyon iptal edilir.

 

 1. Misafirin Yükümlülükleri

  1. MİSAFİR bu sözleşmede kendisine yüklenen sorumlulukları mücbir sebepler dışında eksiksiz ve taahütsüz yerine getirmeyi kabul eder.

  2. MİSAFİR rezervasyon yapmakla birlikte işbu sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını, sözleşmede belirtilen şekil ve şartta ödeme yapacağını kabul ve taahüt eder.

  3. MİSAFİR,  https://datcabag.com  internet sitesinden DATÇA BAĞ’ın isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu odanın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, rezervasyon koşulları ve masrafları vs. kiralamaya konu mal ile ilgili tüm ön bilgilerri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.

  4. Bir önceki maddeye bağlı olarak, MİSAFİR rezervasyon ve ödeme koşullarının, oda ve ürün kullanım talimatlarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların yer aldığı https://datcabag.com bilgilerini okuyup, bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 2. Rezervasyon ve Ödeme

  1. Rezervasyonu yapılan odanın KDV dahil TL tutarı (diğer döviz cinslerinde ilgili günün kuru üzerinden çevrilecektir.) banka havalesi, mail order veya kredi kartı üzerinden işleme alınır. Bu işlem tamamlanmadan rezervasyon onay maili gönderilmez ve rezervasyon yapılmaz.

  2. Aksaklık yaşandığı durumda, MİSAFİR’e sözleşmede belirtilen e-mail ve telefon kanallarından biri veya bir kaçı üzerinden bildirilir. Gerekirse alıcıdan banka ile görüşmesi istenebilir.

  3. Rezervasyonun onaylanması talebin iletilmesi ve gerekli ödemenin yapılması ile gerçekleşir. Ödeme gerçekleşmeden rezervasyon onaylanmaz.

  4. İstisnai durumlarda, rezervasyon yapılan odanın tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya oda problemi ile karşılaşılması durumuda MİSAFİR hemen açık bir şekilde bilgilendirilip, onay verilmesi durumunda başka oda verilebilir veya MİSAFİRİN talebi doğrultusunda ve imkan dahilinde ise oda tipi değiştirilebilir. Sözleşmeye konu olan odanın DATÇA BAĞ tarafından sağlanamaması ve MİSAFİR’in farklı odayı reddetmesi durumunda MİSAFİR bu durumdan haberdar edilecek ve ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa kendisini borç altına alan diğer belgeler MİSAFİR’e iade edilecek ve böylece sözleşme iptal edilecektir. Böyle bir durumda MİSAFİR’in DATÇA BAĞ’dan ilave bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktır.

 3. Konaklama Prosedürü

  1. Rezervasyon onay mailinin gönderilmesiyle birlikte oda/odalar MİSAFİR’in konaklama tarihine hazır edilir.

  2. Oda/Odalar zarar görmüş ise odalar teslim alınmayarak yetkiliye tutanak tutturulmalıdır.

  3. MİSAFİR odayı teslim aldığı şekilde teslim etmelidir.

 1. Diğer maddeler

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca belirlenen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Datça/MUĞLA da yer alan Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Rezervasyonun onaylanması halinde MİSAFİR bu sözleşmede yer alan tüm koşulları kabul etmiş sayılır.

bottom of page